بمناسبت هفته محیط زیست مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی با اعضای شورای اسلامی شهر شیروان دیدار کرد.

در این دیدار آقای محمدزاده رئیس شورای اسلامی شیروان ضمن تشکر بابت حضور مدیر کل حفاظت محیط زیست، یکی از صفات خداوند را حفیظ بودن دانست و افزود: وظیفه ما حفظ محیط زیست است.

دکتر ساعدی دیگر عضو شورای شهر نیز رسالت محیط زیست یک ضرورت است و وظیفه ما حفظ عرصه های زیست شهری است.

وی افزود بحث محیط زیست دیگر از قالب شعار در آمده است و خطرات مربوط به محیط زیست کاملاً ملموس شده است.

در این دیدار مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت: محیط زیست کشور در دو دهه کشور بواسطه جنگ تحمیلی و اثرات آن مغفول باقی ماند اما در دهه سوم بیشترین لطمات را دیده است.

وی افزود: خوشبختانه با نگاه ویژه و توجه رئیس جمهور محترم و دولت به مقوله محیط زیست فرصت طلایی برای بازگشت محیط زیست به وضعیت مطلوب ایجاد شده است .

وی با بیان اینکه سختی ها و فشارهای وارد شده بر سازمان محیط زیست با این نگاه که تلاش در جهت حفظ سلامتی جوامع انسانی قابل تحمل است، افزود: هدف محیط زیست این است که واحدهای صنعتی، آلایندگی ایجاد نکنند ویا احتمال بروز آلودگی ها را به حداقل ممکن کاهش یابد تا سلامت مردم به خطر نیفتد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی یادآور شد: محیط زیست با اجرای پروژه ها مخالفت ندارد بلکه با محل هایی که اجرای آن مغایر با قوانین و مقررات زیست محیطی است بهداشت و سلامت مردم و محیط زیست را با تهدید مواجه مینماید، مخالف است.

مطهری افزود: در مباحث محیط زیست شهری بحث پسماند، نخاله های ساختمانی و لجن های چاههای جذبی و عدم وجود تصفیه خانه فاضلاب شهری از اصلی ترین مشکلات شهری استان است.

وی خاطر نشان کرد: شهرها معمولاً هیچ برنامه ای برای مدیریت تخلیه لجن های چاه های جذبی شهری ندارد و مدیریت شهری با برنامه ریزی می تواند آن را مدیریت کند.

وی گفت: نیازمند همکاری شوراها و شهرداری با محیط زیست برای آموزش مردم هستیم و آموزش مردم در اولویت برنامه کاری ما قرار دارد.

وی ضمن تشکر جهت مشارکت و تعامل بین اعضای شورای شهر و محیط زیست افزود: مردم باید از مزایای مناطق طبیعی و مواهب الهی بهره مند گردند اما ملاحظات زیست محیطی و رعایت قوانین و احترام به حقوق همه جانداران هم باید مد نظر باشد.

در پایان چند نفر از اعضای تشکل های مردمی زیست محیطی شیروان دیدگاهها و مشکلات خود را در حوزه فرهنگ سازی مردم و مسئولین ابراز نمودند.

Posted by Admin Wednesday, June 10, 2015 3:25:00 AM Categories: اول

-June 2015+
SMTWTFS
31123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
2829301234
567891011

Statistics

  • Entries (709)
  • Comments (0)

Archives