مدیر کل حراست سازمان حفاظت محیط زیست طی دیداری2روزه از استان خراسان شمالی با کارکنان اداره کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی دیدار کرد.

مهندس رضا جزینی زاده در این دیدار گفت: هرچه که در طبیعت وجود دارد به تسبیح گویی خداوند مشغول هستند وهرچه خلق شده از اهمیت و توجه ویژه ای برخوردار است.

مهندس جزینی زاده افزود:برهمه ما واجب است که از سلامت ومنافع مردم دفاع کنیم و محیط بانان ما با وجود کمبودها امر محافظت از انفال را با تمام وجود انجام می دهند و وجود صدها شهید و مجروح نشان دهنده وظیفه خطیر این عزیزان است .

وی افزود:هر محیط بان ما چند برابر استاندارد جهانی امر حفاظت از طبیعت را انجام میدهد و مورد بی مهری های متجاوزین و سود جویان قرار می گیرد.

وی با بیان اینکه مشارکت مردم در حفظ محیط زیست رویکرد جدی سازمان محیط زیست است و مشارکت مردم را در امر حفاظت از محیط زیست داشته باشیم خاطر نشان کرد:عوض کردن رویکرد برخورد با مردم حاشیه مناطق نیاز به صبر و گذشت زمان دارد و بر اساس رویکرد سرکار خانم دکتر ابتکار مشارکت مردم باید به معنای واقعی وارد محیط زیست شود.

مهندس جزینی زاده با بیان اینکه با صرفا برخورد قهری نمی توان از بروز تخلفات جلوگیری کرد،افزود:حفظ قانون در کنار مشارکت مردم در امر حفاظت مناطق، رویکرد جدیدی است که در این دوره مورد توجه جدی سازمان قرار گرفته است.

مهندس جزینی زاده در این دیدارگفت:قوانین و مقررات و اصل پنجاهم قانون اساسی وظیفه ما را در قبال محیط زیست روشن کرده است و باید طوری پایه های محیط زیست را محکم کنیم که قبل از انجام هر پروژه عمرانی ،ارزیابی زیست محیطی مدنظر باشد.

وی خاطرنشان کرد:نگاه کلان و راهبردی را می توان با بهترین شرایط با حفظ قوانین و مقررات زیست محیطی انجام داد و در این زمینه فقر قانونی نداریم بلکه قانون گریزی در بعضی از مقاطع بلاهای بیشماری بر سر محیط زیست آوررده است.

مدیرکل حراست سازمان حفاظت محیط زیست در ادامه افزود : متاسفانه به دلیل بی برنامگی هایی که ناشی از کج بینی عده ای طی سالیان اخیر صورت گرفته امروز با مشکلات زیست محیطی عدیده ای دست به گریبان هستیم  اما امروز شاهد این هستیم که محیط زیست ایران به جایگاه اصلی خود نزدیک شده که این مرهون تلاشهای بی شائبه ریاست سازمان و همراهی همه کارکنان محیط زیست کشور است

وی اظهار داشت:نظر ویژه مقام معظم رهبری به محیط زیست،رویکرد زیست محیطی دولت تدبیر و امید و دلسوزی ها و تلاش های وافر خانم دکتر ابتکار یک فرصت مناسب برای یکایک ما می باشد.

مدیر کل حراست سازمان محیط زیست افزود::آسایش روحی و روانی کارکنان هر مجموعه وظیفه حراست است و ما موظف به حفظ منابع مادی و معنوی سازمان هستیم .

وی مهمترین برنامه کاری حراست ها را ایجاد آرامش و حفظ امنیت روحی ,روانی و شغلی مجموعه محیط زیست دانست و گفت :ایجاد صمیمیت ,همدلی و کار در محیطی آرام بین همکاران مهمترین اولویت کاری مدیریت فعلی و از سیاستهای سازمان است

 مهندس جزینی زاده با بیان اینکه وظیفه حراست پیش بینی ،پیشگیری و اطلاع رسانی و نقش حراست هشداردهنده ،درمان حذف و اصلاح است، افزود: نحوه عمل حراست صحت،سرعت و دقت در گزارشات رسیده است و اصول کاری حراست را شرع،قانون و اخلاق تشکیل میدهد.

مهندس جزینی زاده خاطر نشان کرد:توقع مسئولین و همکاران از حراست ،اثرگذاری- تصمیم سازی و پاسخگویی می باشد و ما براساس دستور رئیس محترم سازمان و شرح وظایف تعیین شده از سوی وزارت اطلاعات،از هیچ تلاشی در جهت ایجاد و ارتقاء سطح امنیت روحی و روانی و شغلی کارکنان دریغ نمی نماییم.

وی در پایان افزود:به طور کلی حراست خانه دوم همکاران است و به منظور حفظ نظام سیاسی و حاکمیتی سازمان، ما ابتدا با رویکرد پیشگیری با استفاده از اهرم های در اختیار اقدام می کنیم ولی در صورت نیاز به برخورد، با جدیت برخورد قانونی یا افرادی که مخل قانون و نظم هستند انجام می دهیم.

درابتدای این دیدار آقای مهندس مطهری مدیر کل حفاظت محیط زیست خراسان شمالی گفت:خراسان شمالی دارای ظرفیت های زیست محیطی خاصی است که مورد غفلت واقع شده است و در حوزه محیط طبیعی دارای ویژگی های بی نظیر و منحصربه فردی است که باید شناسایی و مطالعه شود.

مهندس مطهری افزود:متاسفانه اداره محیط زیست استان ساختار مناسبی ندارد و بعدازگذشت 11سال از تاسیس استان هنوز تجهیزات و زیر ساخت مناسبی در استان نداریم و نیازمند توجه بیشتر در خصوص این امر هستیم

Posted by Admin Wednesday, November 02, 2016 2:16:00 AM Categories: NewsHead اول خبرهای مهم گزارش تصویری

-November 2016+
SMTWTFS
303112345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930123
45678910

Statistics

  • Entries (709)
  • Comments (0)

Archives